עכשיו זה הזמן שלך! יש לך שאלה? אנא מלאו פרטיכם בטופס ונשוב אליכם בהקדם

לעיתים קרובות אנו רוצים לחשוב שהעמיתים שלנו לעבודה הם גם חברים שלנו, אך מה קורה כשאנחנו הופכים למטרה של "פוליטיקה מלוכלכת" של אחד העובדים?
להלן כמה טקטיקות שיכולות לעזור לכם לשמור על קור רוח מול החזית העוינת.
 
נקטו אמצעי זהירות
 
שמירה על אמצעי זהירות במקום העבודה היא דבר מתבקש. כך, כשתפלו לידיו של ה"מחבל" תהיו מוגנים.
שמרו תיעוד על מעשיכם ורעיונותיכם, מיילים, דואר פרוטוקולים וכד', במקרה של האשמה על ידי אחד העובדים – כאשר ישאלו אתכם – תוכלו מיד לענות בביטחון על השאלות הקשות ולהוכיח את צדקתכם לבוס. לא רק בגלל שזו המלה שלכם, אלא מכיוון שיש תיעוד שמוכיח את זה.
חשוב לזכור "לשמן את הגלגלים כשהם חורקים", אם יש מישהו שמנסה למנוע מכם את הקידום המיוחל. עשו את עבודתכם היטב וידעו את מי שצריך. דאגו לשמר יחסים טובים עם הבוס והעמיתים בעבודה, זה מגדיל סיכויים שהם יעמדו לצדכם כשיש צרות.
 
התעלו מעל לדרמה של העמית ה"מחבל"
 
אם אתם יכולים – המנעו מכעס ומתסכול שהעמית גורם לכם. אין שום צורך לקחת תפקיד בסרט הדרמטי של מישהו אחר. העוינות מצד הקולגה אינה צריכה, למרות שלעיתים זה משפיע, לגרום לדימוי העצמי שלכם לרדת או ליכולות שלכם בעבודה לנסוק.
האינסטינקט הראשוני שלנו בסיטואציה כזאת הוא, לקחת בובת וודו, לנעוץ בה כמה סיכות ולהכאיב לעמית כאב חזק. כדאי מאוד להילחם באינסטינקט הזה ופשוט להמנע מהמצב. לא לתת לו זמן במהלך היום, לא לעסוק בו, ככל האפשר. אולי כדאי אפילו לנסות להרגיש חמלה כלפיו – על כך שהוא צריך לחבל בעבודתו של מישהו כדי להרגיש שהוא משהו.
 
צחקו אם זה אפשרי
 
נסו למצוא את ההומור בסיטואציה. אלי מקביל בסדרת הטלוויזיה שלה היתה מדמיינת את האדם ה"מעצבן" כאילו פניו מתעצמות ומאדימות ולבסוף מתפוצצות. נסו גם אתם לדמיין אותו ואת מעשיו כמשהו מצחיק. אפשר גם להחליף מילים ובמקום לצעוק "אידיוט" צעקו "סופרסטאר" או משהו דומה (בלב כמובן, אף אחד לא צריך לדעת מה בדיוק אתם חושב עליו).
 
נסו לתקשר
 
לעיתים הומור והימנעות אינם פותרים את המצב, ולכן יש להתמודד מולו פנים אל פנים. נסו להתעמת עם העמית .  הקשיבו לו ובדקו מה גורם/ גרם לו להתנהגות הנ"ל. לא תמיד יש לה הצדקה, אך הקשבה אמיתית וכנה, תוך ניסיון אמיתי לפתור את הבעיה יכולים להביא את מערכת היחסים ביניכם להבנה מחודשת.
יותר נעים להיות במקום עבודה בו שוררים יחסי חברות טובה, ולכן השקיעו בקשרים חברתיים בתוך העבודה ולא רק מחוצה לה.