עכשיו זה הזמן שלך! יש לך שאלה? אנא מלאו פרטיכם בטופס ונשוב אליכם בהקדם

איך כדאי לבחור את המנטור שילווה וילמד אותך להיות מקצוען?

חמש דרכים לבחור את הטובים ביותר

כיום, אנחנו מבינים שעבודה היא לא רק מקור הכנסה לפרנסת הבית, היום אנחנו מבינים שאנחנו רוצים למצות את היכולות שלנו, אנחנו רוצים לקבל סיפוק מהעשייה שלנו, אנחנו רוצים להיות טובים יותר בבית, בעסק, בקריירה- במטרה להרגיש שלמים, מאוזנים ומסופקים.

לא תמיד קל להשיג את כל הרצונות האלו, ובכל ריצת מרתון הזו, לפעמים צריך מישהו שיהיה שם לידנו, יכוון וידריך, יפקס אותנו בדרך להצלחה שלנו.

המישהו הזה הוא המנטור העסקי שלנו.

איך נדע לבחור טוב ומדויק עבורנו?

עקבו אחר חמשת השלבים הבאים:

 1. הימנעו מאלו המזכירים לכם את ה"זקן החביב" 

  הסוג הזה של מורים, מאמנים ומנטורים עולה בהתמדה בעולמנו. אחת הסיבות המרכזיות היא לשמור עליכם שמחים ונינוחים, זה חוג ולא ליגה. במידה והחלטתם על מקצוענות ולא חובבנות אז זו לא הדרך. חשוב לציין שאין רע בחובבנות זה בסדר לשם ההנאה, וההרגשה הטובה. מקצוענות זה עולם אחר. ה"מוכר האדיב" מכסה הרבה חומר לימוד בזמן קצר, מחייך הרבה ואומר "לא לדאוג, לא בעיה, נטפל בזה אח"כ". הם אנשים מקסימים שמטרתם שתרגישו טוב. בעולם של מצוינות נחפש משהו אחר.

חפשו מישהו או מישהי שאתם מפחדים ממנו טיפונת – מנטורים טובים יוצרים בנו תחושות של, כבוד, הערצה ולעתים קרובות טיפה פחד. זה סימן טוב.
חפשו מישהו או מישהי:
שצופה בכם מקרוב: הוא מעוניין להבין באמת – מה אתם רוצים, מה נקודת      
  ההתחלה שלכם ומה מניע אותכם להתקדם.
מנטור כזה שממוקד בעשייה: לעתים קרובות הם יתחילו בלי הקדמות  
  מיותרות, יישר ולעניין, הם רוצים להרגיש אתכם לא לשמוע מה אתם אומרים.
  הם בודקים מעשים ולא דיבורים.
שאומר את האמת בלי ל"התיפיף": מאמן עסקי מקצועי פשוט יגיד לכם איך הביצוע שלכם
  היה, בצורה ברורה. מנטורים מהסוג הזה יתנו אינפורמציה שתעזור לכם   
  להתקדם והשתפר, כשתבינו שזה לא אישי ולא קשור לפרסונה שלכם אלא רק
  להתנהגות והעשייה שעשיתם.

המטרה של המנטור או המורה או המאמן שלכם הוא לקחת אתכם אל המסע, ולהביא אתכם בסופו של דבר למקום שבו אתם מעוניינים להיות.

 1. חפשו את האדם שמדבר קצר וברור

  המנטורים הגדולים באמת לא נותנים נאומים ארוכים ושיחות מוטיבציה. הם מדברים על הוראות קצרות וברות ביצוע. אני זוכרת שבאחד המקרים לקוחה פנתה אלי לגבי ניהול הזמן שלה. גילינו שהיא מכוונת שעות לשעה מסוימת בבוקר, וכשהשעון מצלצל היא לא קמה-  ההנחיה היתה, כשהשעון מצלצל את מרימה את השמיכה באותו רגע, לפני שאת מכבה את השעון. ההוראה הקונקרטית הייתה ברורה. לא אמרתי לה "כשהשעון מצלצל קומי", שלא אומר שום דבר קונקרטי. הרמת השמיכה ואז כיבוי השעון מייצרת את ההחלטה של לקום. הקור והיציאה מהשמיכה מחייבת פעולה אחרת. 
  רק בסרטים המאמנים נותנים מונולוגים מעוררי השראה,
  רוב המאמנים מדברים קצר ולעניין.

 2. חפשו את המנטורים שנהנים מהעבודה שלהם ואוהבים ללמד

  אנשים שנהנים ממה שהם עושים, מדביקים אותנו בהתלהבות שלהם. הם לא מוותרים אף פעם. הם סבלניים ורוצים מאוד ללמד. לעתים זה מרגיש שהם רוצים שתלמד יותר ממה שאנחנו רוצים. כמובן שמקצוענים רוצים לא פחות אולי יותר מהמורים שלהם, ועדיין זה יוצר מחויבות גבוהה של שני הצדדים.

 3. ניסיון שבא עם השנים

  מנטורים גם הם לומדים ומשתפרים כל הזמן. לכן מורים טובים יהיו אלה עם הניסיון הרחב ביותר. הם בדר"כ יהיו מבוגרים יותר מאתנו. נכון, זה לא הכרח המציאות, ועדיין כשיש התלבטות בין שניים העדיפו את המנוסה או המבוגר יותר.

מוזמנים להתקשר על מנת שנבחן יחד האם אני המנטורית שלך.

עידית פליק- מנטורית להישגים