עכשיו זה הזמן שלך! יש לך שאלה? אנא מלאו פרטיכם בטופס ונשוב אליכם בהקדם

הצלחה בהגשמת מטרות ותכנון אסטרטגי של כל שינוי מחייב אותך לשלב את שבעה הצעדים, 
על מנת להגשים ביעילות את המטרות והיעדים שלך.

1.הבע את המטרות שלך במונחים של אירועים ספציפיים או התנהגויות – כדי שחלום יהפוך למציאות, 
הוא צריך להיות מנוסח במונחים של ביצוע, כלומר: מה צריך לעשות. כשהמטרה מתורגמת לצעדים, 
ניתן לנהל אותה באופן ישיר. "להיות מאושר" לדוגמא, זה לא מטרה ולא ניתן לפרק אותה לאירועים או התנהגויות. לחייך, להיות נינוח, לבדוק את הסיטואציה ולהחליט מה טוב לי וכו` אלו דברים שניתן למדוד ולכמת. כשאתה בא לרשום מטרות הגדר אותם בצורה ספציפית וברורה.

2.הבע את המטרות במונחים מדידים – מדידה של המטרות מאפשרת לך לבדוק היכן אתה בתהליך 
וניתן לדעת האם אתה משיג או השגת את המטרה? לדוגמא כמה כסף אתה רוצה להרוויח.

3.קבע לוח זמנים למטרה – כאשר קבעת במדויק מה אתה רוצה להשיג, יש צורך לקבוע מסגרת של זמן להשגת המטרה. קביעת היעד הסופי נותנת תחושה של עידוד ודחיפות, שבסוף תיתן מוטיבציה להשגת המטרה. צעד זה מסייע במניעת דחיינות.

4.בחר מטרה שאתה יכול להשיג (לשלוט בה) – בניגוד לחלום, שמאפשר פנטזיה על אירועים שאין לך שליטה עליהם, מטרות יש בהן אספקטים של שליטה על סמך הניסיון הקודם שלך. כדי להשיג את מטרותיך בחר כאלה שאתה מסוגל להשיגן ולא כאלה שלא. למשל אם אתה חושב שלהרוויח 10000 ₪ זה ריאלי ומליון  שקל לא אז הבחירה בידך.


5.תכנן את האסטרטגיה שתסייע בידך להשיג את מטרותיך – כדי להשיג את המטרות שלך, יש לבחון את הכלים העומדים לרשותך uלהעריך את המכשולים שיכולים לעמוד בפניך. אז יש לתכנן כיצד להשתמש בכלים ולהתגבר על המכשולים. כוח רצון אינו דרך טובה מכיוון שהוא מסתמך על רגשותיך. הסביבה שלך, לוח הזמנים שלך והאחריות שלך צרכים להיות מתועלים לטובת המטרה, הרבה אחרי שהרגשות נעלמו. החיים מלאים בפיתויים והזדמנויות להיכשל והם מתחרים עם ההתנהגות שמכוונת מטרה. 
ללא תכנות מחודש שלך, יהיה קשה מאוד להישאר במסלול.

6.הגדר את המטרה במונחים של צעדים – שינויים גדולים בחיים לא קורים מעצמם, הם קורים צעד אחד כל פעם. התקדמות יציבה, דרך החלטות/בחירות נכונות, ריאליות וחזרות על אותם צעדים מבטיחות תוצאות בסוף.

7.צור מחויבות להתקדמות בדרך להשגת מטרותיך – ללא מחויבות,  אנשים מרמים את עצמם. אם אתה יודע בדיוק מה אתה רוצה, מתי אתה רוצה זאת ויש מחיר כבד אם לא תעשה זאת – יש סיכוי טוב שתשיג את מטרותיך. מצא מישהו במעגל הסובב אותך של משפחה או חברים שניתן לסמוך עליו. דווח לו כל תקופה שתסכמו עליה מראש על התקדמותך בתהליך.