עכשיו זה הזמן שלך! יש לך שאלה? אנא מלאו פרטיכם בטופס ונשוב אליכם בהקדם

שיעור יצירה: איך לפתח חשיבה יצירתית שתעזור לעסק לצמוח

חשבתם עד היום שיצירתיות היא מכם והלאה? בואו לכאן, יש לנו חדשות חדשות טובות בשבילכם. והחדשות הן שיצירתיות היא לא יכולת מולדת, כזאת שיש לכם או שלא ממש. יותר מזה, כמו הרבה תכונות, יצירתיות היא בכלל לא תכונה אלא סט של מיומנויות ודרך הסתכלות על הדברים. אפשר לחזק ולשפר יצירתיות וכשמדובר בהתנהלות עסקית, היא יכולה לבוא לידי ביטוי בהרבה דרכים וצורות – פתרון בעיות, שיווק יצירתי של העסק, פיתוח מודלים עסקיים שיוצאים מחוץ לקופסה ועוד ועוד. האונה הימנית והאונה המשאלית אם זה אומר לכם משהו.

הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לפתח את היצירתיות שנמצאת בכל אחד ואחת מאיתנו ויעשו טוב לעסק שלכם

זוזו מאזור הנוחות 

אין דבר שמכבה את היצירתיות שלנו יותר מהשגרה –  אותה התנהלות בוקר יום אחרי יום, אותו מסלול בדרך לעבודה, אותה מנה לארוחת צהריים ואותה גלילה לא נגמרת באותם אתרים וקבוצות פייסבוק. התנסות בדברים חדשים, לא חובה כל יום, אפשר להתחיל מפעם בשבוע, תעשה רק טוב ליכולת החשיבה היצירתית שלכם. אלה לא צריכים להיות שינויים מרחיקי לכת באורח החיים (חכו שנייה עם המעבר לגליל), אלא פשוט "הפרעות" קטנות לשגרה. מסלול אחר בדרך הביתה, פעילות שאף פעם לא ניסיתם ואפילו גיוון התוכן שאתם צורכים הם כולם שינויים קטנים שייתנו לכם מבט חדש ורענן על היומיום. 

תייצרו ספינים

יצירתיות היא לא רק קריאייטיב מקורי או סלוגן שנון לעסק. יותר מזה, חדשנות ויצירתיות נמצאות ביכולת שלנו להצעיד את העסק למקומות חדשים, להציע שירותים ומוצרים נוספים ולייצר ספינים בשירותים קיימים בהתאם לתקופה ולצורך של הלקוחות. הקורונה היא דוגמה למשבר שמכריח בעלי עסקים רבים לחשוב על דרכים חדשות לשמור על העסק מתפקד אבל גם בלי אירוע של פעם בחיים, חשוב לשנות ולהמציא את עצמנו מחדש כל הזמן.

שינוי יכול להיות במיתוג או באריזה של מוצר מסוים, בעדכון שיטות התמחור והמודל העסקי (למשל ליצור תכנית מנויים לעסק) או בהוספת שירותים והצעות ערך חדשות ללקוחות (מארזי מתנה במשלוח עד הבית, הדרכות דיגיטליות ועוד).  

תיפטרו מהשיפוטיות

דין סימונטון, פרופסור אמריקאי לפסיכולוגיה שחקר במשך שנים רבות את הקשר בין פרודוקטיביות ליצירתיות, גילה שחלק מהאנשים שנחשבים לפורצי הדרך הכי גדולים בכל הזמנים, הגיעו למעמד אליו הגיע לא רק בזכות הכישרון החד פעמי שלהם, אלא גם בזכות הפרודקטיביות שלהם. הם פשוט יצרו ויצרו, הרבה יותר מהקולגות שלהם.  

פבלו פיקסו יצר למעלה מ-50,000 יצירות אמנות במהלך חייו, מוצארט הלחין יותר מ-600 יצירות. פרודקטיביות הופכת את העבודה שלנו למגוונת יותר ומגדילה את הסיכוי שלנו להברקה יצירתית. 

שיפוטיות, לעומת זאת, מייבשת במהירות את בריכת היצירתיות שלנו. כשאנחנו משווים את הרעיונות שלנו לאלה של אנשים אחרים, או מסתכלים עליהם בעין ביקורתית מדי אנחנו לא נותנים להם סיכוי לשרוד. 

כל רעיון, או חצי רעיון, שעולה לכם בראש, הוסיפו לרשימה. הרעיונות לא חייבים להיות מגובשים עדיין, תוכלו ללטש אותם במהלך הדרך אם תחשבו שיש להם פוטנציאל להפוך למשהו טוב. בשלב הראשון, הם צריכים לפתוח לכם את הראש למחשבות וכיוונים חדשים.

תרשו לעצמכם להשתעמם

אתם אנשים עסוקים מאוד וזה נהדר אבל כאן מגיע אבל. העובדה שאתם נמצאים בעשייה ברובו הגדול של היום פוגעת לכם ביצירתיות. עודף האינפורמציה והמכשירים הדיגיטליים שלנו חושפים אותנו באופן קבוע לרעיונות ומחשבות של אנשים אחרים ועלולים לצמצם מחשבה חופשית שמגיעה מהמקומות הכי עמוקים ואותנטיים שלכם. 

נסו להיזכר מתי בפעם האחרונה חוויתם רגע כזה של נורה שנדלקת לכם מעל הראש עם רעיון חדש. מסוג הרגעים שקורים במקלחת, בנהיגה או בזמן ריצה. 

אז פנו זמן ביומן לרגעים שקטים. בלי מסכים והסחות דעת אחרות ופשוט תנו למוח להירגע ולהתנתק. מהר מאוד תגלו שהמחשבה נודדת למקומות חדשים ונקודות מבט שונות נפתחות לכם.  ניתן כמובן להיעזר בשירותיו של מנטור עסקי, או במקרה שלי- מנטורית עסקית, על מנת לסייע לך להגיע לתובנות, יצירתיות, זיהוי נקודות העוצמה וחידוד הכלים שיסייעו לכם להיות יותר יצירתיים וחזקים ברמת הקריאייטיביות שלכם.

נכתב בשיתוף עם חשבונית ירוקה, כלים דיגיטלים לעצמאים שעושים סדר בהתנהלות השוטפת של העסק.